Dovoz vozidel

Firma se zabývá dovozem a prodejem ojetých automobilů a náhradních dílů. Nabídky vozidel, které vyhodnocujeme a nabízíme našim klientům, nám každý den přichází ze zemí západní Evropy. V převážné většině vozidla pochází ze Spolkové republiky Německo.

Průběh objednávky vozidla

Na základě konzultace s klientem společně vybereme preferované vozidlo s požadovanou výbavou, barvou a motorizací. Díky nabytým zkušenostem v oboru dokážeme poradit v případě nejasností a dokážeme doporučit právě takové vozidlo, které bude nejen Vám, ale všem Vašim blízkým co nejvíce vyhovovat.

Během konzultace společně sepíšeme krátký nezávazný poptávkový formulář, který obratem obdržíte v elektronické podobě. Na základě uvedených parametrů budeme v následujících dnech vybírat to nejvhodnější vozidlo. Během výběru klademe velký důraz na stav vozidla, počet ujetých kilometrů a na mnoho dalších důležitých aspektů.

Ve chvíli, kdy najdeme vhodné vozidlo pro našeho klienta, zpracujeme přehlednou nabídku vozidla a zašleme ji klientovi. Tato nabídka obsahuje kompletní popis motorizace, výbavy, stavu kilometrů a neméně důležitou součástí je konečná cena vozidla. V konečné ceně vozidla je zahrnut dovoz do ČR, prohlídka naším servisním technikem, výměna oleje a olejového filtru, případná výměna brzdového obložení, kontrola podvozku vozidla, příprava k přihlášení do Registru vozidel (absolvování Státní technické kontroly včetně Měření emisí, předvyplněný formulář pro zařazení do registru vozidel apod.). Samozřejmou součástí zaslané nabídky jsou i fotografie vozidla.

Vzhledem k vysokému zájmu o vozidla je klient při zaslání nabídky upozorněn na dobu platnosti nabídky. Nabídku může klient akceptovat, nebo v případě nějaké neshody bez problému odmítnout. V tomto případě se budeme dále snažit najít jiný, vhodnější vůz.

Pokud klient nabídku akceptuje, závazně vůz pro klienta v zahraničí rezervujeme a s klientem individuálně konzultujeme financování a dovoz vozidla.

Dovoz vozidla a předání

Vybraný automobil je dopraven do České republiky v řádu několika dnů od potvrzení objednávky nabízeného vozidla a v řádu několika hodin od předání financí. Na vozidle ihned začínají potřebné úkony:

  • kontrola podvozku
  • výměna oleje a olejového filtru
  • STK a měření emisí
  • kontrola stavu pneumatik a podvozku
  • kontrola stavu a doplnění provozních kapalin
  • čistění interiéru, exteriéru a motorového prostoru, autokosmetika
  • a další.

Klientovi jsou v nejbližší době doručeny všechny dokumenty potřebné k zařazení vozidla do Registru vozidel. Po úspěšném vyřízení všech formalit a vyzvednutí registračních značek již nic nebrání předání připraveného vozidla svému majiteli.